מוצרים מומלצים
ראשימאמריםילקוט יוסףילקוט יוסף

ילקוט יוסף

ילקוט יוסף

תקציר

ילקוט יוסף הוא אחד מספרי הקודש הנפוצים ביותר והמשפיעים ביותר בדורות האחרונים. השילוב של פסיקת הלכה בלשון ברורה ובהירה, הרחבות עיוניות והיקף ספרים ונושאים רחב ביותר, הפכו את ילקוט יוסף לאחד מספרי ההלכה החשובים בדורנו.

ספרי ילקוט יוסף נכתבים ע"י הרב יצחק יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף, והם נכתבים לאור פסקיו של האב. הסדרה מכילה כיום 24 כרכים המקיפים חלקים נרחבים מן השולחן ערוך – אורח חיים, יורה דעה, חושן משפט ואבן העזר. חלק מן הספרים בנויים על סדר הסימנים של השולחן ערוך, וחלקם עוסקים באופן עצמאי בנושאים מוגדרים. בנוסף על כך, ישנם גם ספרי קיצור שולחן ערוך, ספרים המיועדים לתלמידים ולנשים וכן כרך הלכות מקוצר על הלכות שבת.

הרחבה

סמכותו התורנית של הרב עובדיה יוסף באה לידי ביטוי בתשובותיו החשובות והמקיפות המופיעות בספרי השו"ת שלו, ובפסקי ההלכה הציבוריים המתפרסמים בשמו מדי פעם, אולם נראה כי ההשפעה הרחבה ביותר של גישתו ההלכתית נעשית באמצעות סדרת ספרי ילקוט יוסף.

ילקוט יוסף הוא כיום אחד מספרי ההלכה הנפוצים ביותר, ובעלי ההשפעה הציבורית הרחבה ביותר. ספר זה נחשב בקרב רבים מבני עדות המזרח כספר היסוד בפסיקת ההלכה, והוא בעל חשיבות גדולה גם בקרב הפוסקים האחרים, הדנים ועוסקים בפסקים המופיעים בו.

ילקוט יוסף החל כסיכום של פסקים מספרי השו"ת של הרב עובדיה יוסף – יביע אומר ויחווה דעת, אך עם הזמן התרחב והפך לספר הלכה עצמאי. מחברו, הרב יצחק יוסף, כותב את הספרים לאור פסקיו של הרב עובדיה יוסף, אך הוא גם בעל חשיבות ודעה הלכתית עצמאית.

ילקוט יוסף נכתב על כל חלק אורח חיים שבשולחן ערוך, וכן על חלק מחושן משפט ויורה דעה, הלכות אבלות, מצוות התלויות בארץ ועוד נושאים שונים. חלק גדול מן הספרים בנוי על פי סדר הסימנים של השולחן ערוך, אך חלקם מסודר עפ"י סדר נושאים עצמאי, תוך הפנייה לסימנים הרלוונטיים בשולחן ערוך.

כיום מכילה סדרת הספרים של ילקוט יוסף 24 כרכים, ביניהם גם קיצור שולחן ערוך, כרך המיועד לבנות ונשים וכרך העוסק בתקציר הלכות שבת. הספר נפוץ בכל רחבי הארץ והוא אף תורגם למספר שפות.

ייחודו המרכזי של הספר הוא בשילוב שבין פסיקת הלכה בסגנון ברור ומובן יחד עם הרחבות עיוניות מקיפות. הספר בנוי באופן בו בראש הדף מופיעה ההלכה הפסוקה, ובתחתית הדף מופיעות ההרחבות, התופסות בדרך כלל את רוב שטחו של הדף. ההרחבות עוסקות במקורות הדינים, מביאות את שיטות הראשונים והאחרונים ומרחיבות את הדיון לנושאים נוספים. ההיקף הרחב של ההרחבות העיוניות הוא על פי סגנונו המיוחד של הרב עובדיה יוסף, ושיטת הפסיקה היא גם כן עפ"י דרכו, מתוך מחוייבות לדעתו של מרן בעל השולחן ערוך.

ילקוט יוסף מיועד למי שמחפש ספר הלכה מעשי, העוסק בכל הנושאים הרלוונטיים והאקטואליים, אך גם למי שחפץ בספר מקיף ורחב הדן ומעמיק ביסודות ההלכה. ספר זה הוא מהיצירות התורניות החשובות בדורנו, והוא מהווה אבן דרך בספרות ההלכה.

לרכישת "ילקוט יוסף" במחיר הכי זול בארץ לחץ כאן!

אוצר הספרים - החנות הזולה ביותר לספרי הקודש שלך! אצלינו תהנו מ: אדיבות, זריזות,שירות טוב ומחירים זולים. צלצלו והזמינו עכשיו  074-703-71-71
ספרי קודש, ספרי יהדות, ספרי קודש בזול, ספרי הרב עובדיה יוסף, חנות ספרי קודש, מכירת ספרי קודש